Dvoubodový Zadina Detroitu k výhře nepomohl, prosadili se také Hronek a Hertl

Gól a asistence Filipa Zadiny a branka Filipa Hronka nepomohly Detroitu k výhře nad Torontem. Hokejisté Maple Leafs s Petrem Mrázkem v brance porazili Red Wings 5:4.

V sobotním programu NHL se prosadil také Tomáš Hertl, jenž přispěl k výhře San Jose nad Winnipegem. V zápase s Bostonem poprvé v sezoně ztratili hokejisté Floridy, kteří prohráli 2:3 po samostatných nájezdech.

Zadina svým druhým druhým gólem v sezoně srovnal v polovině zápasu na 1:1. Jednadvacetiletý pardubický rodák střelou na bližší tyč zakončil povedenou přesilovkovou kombinaci Red Wings.

Torontu výborně vyšel konec druhé a začátek třetí třetiny. V čase 39:42 poslal Maple Leafs do vedení Michael Bunting a po sedmnácti vteřinách třetí části zvýšil na 3:1 Alexander Kerfoot.

Gólová třetí třetina Detroitu srovnání nepřinesla. Toronto si i přes závěrečný tlak Red Wings, který půl minuty před koncem vyústil v Hronkovu kontaktní branku na 4:5, udrželo získaný náskok a podruhé za sebou vyhrálo.

Hokejisté San Jose v domácím zápase proti Winnipegu protrhli nepříznivou bilanci z posledních duelů. Sharks i díky brance Tomáše Hertla z 21. minuty porazili Jets 2:1 po prodloužení a vyhráli poprvé po třech prohrách.

NHL:

Vancouver – Edmonton 1:2, Los Angeles – Montreal 5:2, San Jose – Winnipeg 2:1 po prodl., Colorado – Minnesota 4:1, Pittsburgh – New Jersey 2:4, St. Louis – Chicago 1:0, Nashville – NY Islanders 3:2 po sam. nájezdech, Boston – Florida 3:2 po sam. nájezdech, Toronto – Detroit 5:4, Calgary – Philadelphia 4:0.