Další vyloučení, další porážka. Krize Liberce pokračuje, padl i doma se Zlínem

Liberec zabředá stále hlouběji do fatální krize. Severočeský celek v utkání 6. kola fotbalové Fortuna:Ligy doma podlehl Zlínu 0:1 a znovu dohrával v oslabení, tentokrát po vyloučení Koscelníka. Slovácko porazilo Pardubice, Ostrava si poradila s Mladou Boleslaví.

Slovácko porazilo Pardubice 2:1. O jeho výhře v rozmezí třetí až 14. minuty rozhodli Vlastimil Daníček a Milan Petržela, za hosty korigoval v 62. minutě Brazilec Cadu.

Tým z Uherského Hradiště zvítězil doma v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou a Východočechy porazil poprvé v ligové historii po dvou prohrách z minulé sezony. Pardubice nebodovaly venku v lize ve třetím duelu po sobě.

Fotbalisté Ostravy porazili Mladou Boleslav 1:0. Gólem rozhodl o výhře Baníku Jiří Fleišman, který tak stylově oslavil 300. start v nejvyšší soutěži. Slezané vyhráli ve čtvrtém z posledních pěti kol a Středočechy zdolali v lize potřetí za sebou.

Liberec v prvním duelu po čtvrtečním odvolání trenéra Pavla Hoftycha prohrál doma se Zlínem 0:1. Slovan v nejvyšší soutěži nezvítězil v 11. zápase po sobě a s jedním bodem mu v neúplné tabulce patří poslední 16. místo. O páté porážce Severočechů v ligové sezoně rozhodl v 82. minutě střídající David Tkáč. Slovan už tou dobou hrál bez vyloučeného Martina Koscelníka, jenž dostal po konzultaci s videem v 69. minutě červenou kartu. „Ševci“ vyhráli třetí z posledních čtyř kol.

6. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec – Fastav Zlín 0:1 (0:0)

Branka: 82. Tkáč. Rozhodčí: Černý – Vlček, Váňa – Kocourek (video). ŽK: Chaluš, Knobloch – Conde. ČK: 69. Koscelník (Liberec). Diváci: 2439.

Liberec: Knobloch – Gebre Selassie (60. Gembický), Chaluš, Mikula, Fukala – Havelka, Faško – Koscelník, Frýdek (61. J. Nečas), Rondič – Rabušic (72. Lehoczki). Trenér: Holeňák.

Zlín: Rakovan – Fillo, Cedidla, Simerský, Procházka – Dramé (62. Reiter), Hlinka (90.+3 Janetzký), Conde, Čanturišvili (79. M. Nečas) – Hrubý (79. Tkáč) – Poznar. Trenér: Kalivoda.

Baník Ostrava – FK Mladá Boleslav 1:0 (1:0)

Branka: 31. Fleišman. Rozhodčí: Hrubeš – Kubr, Ratajová – Orel (video). ŽK: Sor, Kuzmanovič – Dancák, Ewerton, Jurásek, Karafiát. Diváci: 5071.

Ostrava: Laštůvka – Pokorný, Svozil, Lischka – Ndefe, Tetour (86. Jánoš), Kaloč, Potočný (59. Kuzmanovič), Fleišman – De Azevedo (68. Sor), Klíma (59. Almási). Trenér: Galásek.

M. Boleslav: Halouska – Douděra, Suchý, Karafiát, Jurásek – Dancák (46. Ladra), Matějovský – Skalák (74. L. Mašek), D. Mašek (74. Fila), Ewerton – Škoda. Trenér: Jarolím.

1. FC Slovácko – FK Pardubice 2:1 (2:0)

Branky: 3. Daníček, 14. Petržela – 63. Cadu. Rozhodčí: Machálek – Horák, Dresler – Pechanec (video). ŽK: Reinberk, Tomič – Jeřábek, Solil. Diváci: 3616.

Slovácko: Nguyen – Hofmann, Daníček, Kadlec – Reinberk, Havlík, Sadílek, Holzer (85. Tomič) – Petržela (66. Navrátil), Jurečka (66. Vecheta), Kohút (73. Kalabiška). Trenér: Mucha.

Pardubice: Markovič – Cadu, Čihák, Toml, Sláma (77. Huf) – Jeřábek, Solil – Tischler (69. Červ), Černý (28. Beran), Kostka (46. Lupač) – Chytil. Trenér: Novotný.