Další česká show Bostonu. Krejčí nahrával, Zacha vyrovnal a Pastrňák spustil lavinu

Český hokejový útočník David Pastrňák rozhodl v prodloužení v NHL o vítězství Bostonu na ledě Dallasu 3:2. Jeho krajan David Krejčí nahrával na první branku Bruins, Pavel Zacha pak vyrovnával na 2:2.

Sestřih utkání Dallas – Boston | Video: Asociated Press

V duel lídrů obou konferencí poslal hosty v 11. minutě do vedení Taylor Hall, jenž zakončil individuální akci Hampuse Lindholma. Druhou asistenci měl Krejčí, který si vylepšil svou bilanci v sezoně na 43 bodů.

Dallas ještě v první polovině zápasu skóre otočil, ve třetí třetině ale Boston díky Zachovi srovnal. Český útočník se dostal k puku po souhře Pastrňáka s Brandonem Carlem a střelou do horního rohu branky poslal duel do prodloužení.

V tom si s Pastrňákem prohodili role. Český kanonýr se po kombinaci se Zachou a Charliem McAvoyem dostal k puku na vrcholku levého kruhu pro vhazování a svým 39. gólem v sezoně spustil lavinu radosti Bruins.

Zacha se po vydařeném večeru dostal na hranici 37 bodů a překonal svůj osobní rekord z minulé sezony.

New Jersey zdolalo Columbus 3:2 a vyhrálo čtvrtý z posledních pěti duelů. Devils proti nejhoršímu týmu NHL rozhodli v čase 59:58, kdy se po asistenci Ondřeje Paláta prosadil obránce Ryan Graves.

Český forvard bodoval počtvrté za sebou a v dresu New Jersey získal čtrnáctý bod. Brankář Vítek Vaněček se pod výhru Devils podepsal 31 zákroky.

Z vítězství se radoval také gólman Winnipegu David Rittich, jenž 27 zásahy pomohl svému týmu k výhře 3:2 po samostatných nájezdech. Jihlavský rodák vylepšil svou bilanci na devět výher z 13 zápasů. Jets i díky jeho příspěvku drží v Západní konferenci druhé místo s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Dallas.