Češi v Bostonu jsou k nezastavení. Krejčí a Pastrňák se trefili při výhře nad Tampou

Čeští hokejisté David Krejčí a David Pastrňák pomohli v NHL svými góly Bostonu k výhře 5:3 na ledě Tampy Bay. Krejčí k brance přidal asistenci a potřetí v sezoně zaznamenal alespoň dva body v jednom zápase. Jednou nahrávkou se do statistik zapsal také Pavel Zacha.

Boston na ledě letošního finalisty Stanley Cupu od 9. minuty prohrával, pěti góly za sebou ale utkání zlomil na svou stranu a vyhrál sedmnáctý z devatenácti zápasů.

Hlavní podíl na obratu měl Krejčí, jenž se podepsal pod první dvě trefy Bruins. V 16. minutě tvrdou ranou prostřelil Vasilevského a svým šestým gólem v sezoně srovnal na 1:1.

Trefa Davida Krejčího:

Druhou trefu ve spolupráci se Zachou připravil pro dorážejícího Nicka Foligna a rozšířil svou sbírku na 14 kanadských bodů.

Na 5:1 v přesilovce zvýšil Pastrňák, jenž se do statistik zapsal posedmé za sebou a potvrdil své postavení v elitní pětce ligové produktivity.

Gól Davida Pastrňáka:

S 29 zápisy (12+17) drží havířovský rodák pátou pozici s dvoubodovou ztrátou na druhého Leona Draisaitla. Vedoucí Connor McDavid je o další čtyři body vpředu.

Tampa v závěru dvěma góly zkorigovala skóre, první prohru po čtyřech zápasech ale neodvrátila. Boston vyhrál posedmé v řadě a nadále vládne celé NHL.

Ještě delší sérii než Bruins táhnou hokejisté New Jersey, kteří porazili Edmonton 5:2 a vyhráli třináctý zápas za sebou. Devils tak vyrovnali klubový rekord ze sezony 2000/2001, v níž došli až do finále, kde v sedmém zápase podlehli Coloradu. Osmadvaceti zásahy se blýskl gólman Vítek Vaněček, jenž natáhl svou sérii výher na deset zápasů a byl vyhlášen největší hvězdou duelu.

Potřetí v sezoně se radoval také brankář David Rittich, jenž 24 zákroky pomohl Winnipegu k výhře nad Carolinou. Jets zdolali Hurricanes 4:3 v prodloužení a vyhráli třetí z posledních čtyř zápasů. Carolina potřetí za sebou padla.

K protržení nepříznivé série Hurricanes nepomohl ani skvělý závěr třetí třetiny, ve kterém během čtyř minut a devíti sekund vstřelili tři góly a srovnali na 3:3. Vyrovnávací trefu obstaral v čase 19:21 Martin Nečas, trefil se podeváté v sezoně.

Útočník Tomáš Hertl svým pátým gólem v sezoně pomohl San Jose k výhře 5:1 nad Ottawou. S 18 body je Hertl čtvrtým nejproduktivnějším Čechem v NHL.

Výsledky NHL:

Tampa Bay – Boston 3:5 (1:1, 0:3, 2:1)

Branky: 10. a 51. Paul, 45. Balcers – 16. Krejčí, 26. N. Foligno (Zacha, Krejčí), 26. Coyle, 36. Marchand, 44. Pastrňák. Střely na branku: 35:30. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron (Boston), 2. Paul (Tampa Bay), 3. Krejčí (Boston).

New Jersey – Edmonton 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Branky: 3. Bratt, 26. Mercer, 29. Severson, 48. Tatar, 55. Šarangovič – 14. Draisaitl, 45. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 28:30. Vaněček za New Jersey odchytal celý zápas, inkasoval dvě branky z 30 střel a úspěšnost zákroků měl 93,3 procenta. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Vaněček, 2. Hischier, 3. Tatar (všichni New Jersey).

Philadelphia – Calgary 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Branky: 15. Laczynski, 49. Farabee – 5. Huberdeau, 14. Dubé, 24. Andersson, 59. Coleman, 60. Lewis. Střely na branku: 25:29. Diváci: 17.896. Hvězdy zápasu: 1. Andersson, 2. Markström, 3. Laczynski (všichni Calgary).

Toronto – NY Islanders 2:3 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 – 0:1)

Branky: 25. Tavares, 35. Matthews – 16. Dobson, 58. Bailey, 62. Beauvillie. Střely na branku: 32:24. Diváci: 18.494. Hvězdy zápasu: 1. Beauvillie, 2. Bailey (oba NY Islanders), 3. Matthews (Toronto).

St. Louis – Anaheim 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky: 1. a 60. Acciari, 56. Faulk – 20. Fowler. Střely na branku: 2728. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Acciari, 2. Faulk, 3. Binnington (všichni St. Louis).

Nashville – Arizona 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 2:1 – 0:0)

Branky: 8. Granlund, 42. Josi, 42. Duchene, rozhodující sam. nájezd Glass – 29. Crouse, 36. a 54. Bjugstad. Střely na branku: 45:27. Diváci: 17.159. Hvězdy zápasu: 1. Saros, 2. Glass, 3. Josi (všichni Nashville).

Dallas – Colorado 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 – 0:0)

Branky: 26. a 60. J. Robertson – 11. Makar, 43. Newhook, rozhodující sam. nájezd Rantanen. Střely na branku: 25:35. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon (Colorado), 2. J. Robertson (Dallas), 3. Makar (Colorado).

Winnipeg – Carolina 4:3 v prodl. (1:0, 1:0, 1:3 – 1:0)

Branky: 44. a 63. Morrissey, 19. Dubois, 27. Eyssimont – 56. Slavin, 57. A. Svečnikov, 60. Nečas. Střely na branku: 23:28. Rittich za Winnipeg odchytal celé utkání, inkasoval tři branky z 28 střel a úspěšnost zákroků měl 89,3 procenta. Hvězdy zápasu: 1. Morrissey (Winnipeg), 2. A. Svečnikov (Carolina), 3. Eyssimont (Winnipeg).

Vancouver – Vegas 4:5 (0:0, 1:2, 3:3)

Branky: 32. Kuzmenko, 42. Horvat, 46. L. Schenn, 47. E. Pettersson – 36. a 47. W. Carrier, 35. Mark Stone, 49. R. Smith, 55. Pietrangelo. Střely na branku: 30:38. Diváci: 18.558. Hvězdy zápasu: 1. Pietrangelo (Vegas), 2. Q. Hughes (Vancouver), 3. W. Carrier (Vegas).

San Jose – Ottawa 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Branky: 7. Gregor, 22. Meier, 25. Nieto, 36. Hertl, 60. Couture – 14. Stützle. Střely na branku: 31:38. Diváci: 11.295. Hvězdy zápasu: 1. E. Karlsson, 2. Kahkonen, 3. Couture (všichni San Jose).

5. Nashville 19 9 2 8 53:62 20
6. Minnesota 18 8 2 8 49:54 18
7. Chicago 18 6 3 9 44:62 15
8. Arizona 17 6 2 9 44:62 14