Nejnovější Zprávy

Boxer Aliev proseděl hodinu u ringu na protest proti diskvalifikaci


Francouzský boxer Mourad Aliev proseděl na olympijských hrách zhruba hodinu u ringu na protest proti tomu, že ho rozhodčí ve čtvrtfinálovém souboji v supertěžké váze s Britem Frazerem Clarkem diskvalifikoval za úmyslný úder hlavou. Na rozhodnutí sudího Andyho Mustacchia reagoval vztekle, mimo jiné vyplivnul svůj chránič úst, nakopl ho a zasáhl i televizní kameru.

Rozhodčí stříbrného medailistu z Evropských her diskvalifikoval čtyři sekundy před koncem druhého kola. Jeho soupeř měl viditelné rány poblíž obou očí. Aliev na verdikt reagoval tím, že nehybně seděl opřený o provazy ringu.

„Byl to můj způsob, jak ukázat, že rozhodnutí bylo nefér. Chtěl jsem bojovat proti nespravedlnosti,“ řekl Aliev. „Celý život jsem na tohle trénoval, dostal jsem se sem a kvůli jednomu rozhodnutí sudího jsem prohrál,“ doplnil.

Po zhruba půlhodině funkcionáři promluvili s Alievem i francouzským týmem. Boxer své místo opustil, po dalších 15 minutách se však vrátil a pokračoval ještě chvíli v protestu.

„Cítil jsem, že nějaké hlavičky tam byly. Jestli to bylo úmyslné, nebo ne, to nedokážu posoudit. Řekl jsem (poté Alievovi), aby se uklidnil. V tu chvíli nemyslíte hlavou, ale srdcem. Vím, že je to těžké, ale nejlepší je prostě odejít do šatny,“ uvedl Clarke, který si postupem do semifinále zajistil minimálně bronzovou medaili.Zdroj příspěvku

Scroll to top