Bouzková jde dál díky kontroverzní diskvalifikaci. Soupeřka trefila podavačku míčků

Česká tenistka Marie Bouzková postoupila na French Open se španělskou parťačkou Sarou Sorribesovou ze 3. kola čtyřhry poté, co jejich soupeřky Aldila Sutjiadiová a Miju Katóová byly diskvalifikovány.

Bouzková se Sorribesovou odvrátily v prvním setu tři setboly a vyhrály tie-break 7:1.

Soupeřky ve druhém setu získaly brejk a vedly 3:1. V přerušené hře za stavu 30:30 odevzdávala Katóová míček za síť. Po nástřelu jednoručným bekhendem ale trefila na druhé straně kurtu do ramene jednu ze sběraček míčků, která byla zrovna připravená hodit balonek servírující Sorribesové.

Sorribesová s Bouzkovou u umpirového rozhodčího, který nejprve soupeřkám nejspíš udělil jen napomenutí, celou situaci reklamovaly.

Utkání bylo skutečně na několik minut přerušeno a po vyšetřování rozhodčí se supervizorem rozhodli o diskvalifikaci. Katóová verdikt obrečela.

Na sociálních sítích se fanoušci tvrdému verdiktu většinou podivovali, zvlášť když podle nich Japonka zasáhla sběračku nechtěně, rozhodně ne s vysokou intenzitou či ve vzteku.

Od diskutujících to naopak většinou „slízly“ Bouzková se Sorribesovou. „Není moc sportovní snažit se dosáhnout diskvalifikace soupeřek za jasně neúmyslný incident,“ napsal jeden z nich.

„Není to fér, byla to nešťastná náhoda. Ale pravidla jsou pravidla,“ namítl jiný.