Boston překonal rekord NHL. Pastrňák vyšel naprázdno, přispěl ale jiný Čech

Hokejisté Bostonu i díky asistenci Tomáše Noska porazili Detroit 3:2 a vybojovali padesátou výhru v sezoně NHL. Stačilo jim na to 64 zápasů, což je nový rekord zámořské ligy.

Maximem dosud bylo 66 utkání, která na dosažení kulaté mety potřebovali právě Red Wings v sezoně 1995/96 a také Tampa Bay v ročníku 2018/19.

Bruins se povedl parádní obrat, poté co v úvodní pětiminutovce nezvládli situace při nevyrovnaném počtu hráčů na ledě. Nejprve při vlastní přesilovce dostali gól od Andrewa Coppa, poté v oslabení inkasovali po střele Alexe Chiassona.

Suveréni soutěže ale ve druhé třetině zásluhou Hampuse Lindholma a kapitána Patrice Bergerona v rozmezí 88 sekund vyrovnali. V 54. minutě rozhodl z dorážky Garnet Hathaway po akci, na které se podílel i Nosek. Boston se vrátil na vítěznou vlnu po čtvrteční porážce od Edmontonu, která mu ukončila desetizápasovou vítěznou sérii.

Po třech zápasech, ve kterých skóroval, zůstal tentokrát bez bodového zápisu nejproduktivnější Čech v soutěži David Pastrňák. Neprosadili se ani spoluhráči David Krejčí a Pavel Zacha, ani v soupeřově dresu David Kubalík či Filip Zadina.

Boston – Detroit 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Branky: 33. Lindholm, 35. Bergeron, 54. Hathaway (Nosek) – 2. Copp, 5. Chiasson. Střely na branku: 38:32. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Hathaway, 2. Ullmark, 3. McAvoy (všichni Boston)