Benzema se rozloučil stylově. Atlético přišlo o druhé místo gólem v nastavení

Fotbalisté Osasuny si po 17 letech zahrají evropské poháry. Kvalifikaci Evropské konferenční ligy zaručila týmu z Pamplony v závěrečném 38. kole španělské ligy výhra 2:1 nad Gironou, na které se podílel oběma góly chorvatský útočník Ante Budimir.

Karim Benzema se rozloučil se čtrnáctiletým angažmá v Realu Madrid gólem z penalty, jeho tým skončil po remíze 1:1 s Bilbaem na druhém místě. Atlético Madrid ztratilo vedení s Villarrealem v závěru a po remíze 2:2 zůstalo třetí. Vítěz Evropské ligy Sevilla podlehla čtvrtému San Sebastianu 1:2.

Osasuna si zajistila sedmou příčku díky povedenému vstupu do druhého dějství, kdy nejdříve v 52. minutě Budimir zakončil individuální akci Barji do prázdné brány a o tři minuty později přidal hlavou druhou branku. Gironě se podařilo v závěru už pouze snížit, když se prosadil Brazilec Reinier, který je v týmu na hostování z Realu Madrid.

„Bílý balet“ potřeboval k jistotě druhého místa zvítězit nad Bilbaem, od 50. minuty ale prohrával, když Sancet dostal dostatek prostoru k doražení vlastní střely. O dvacet minut později kopal Real po úderu loktem do obličeje Militaa penaltu a Benzema ji proměnil střelou doprostřed branky.

Francouzský útočník dnes nastoupil ke svému poslednímu a zároveň 439. ligovému zápasu za Real, čímž vyrovnal Fernanda Hierra na šestém místě v počtu odehraných utkání za klub.

Real se stal nakonec i přes remízu vicemistrem, jelikož jeho městský rival Atlético pouze remizoval na hřišti Villarrealu. Po úvodním gólu Jacksona se hostům podařilo zápas otočit, Griezmann dvakrát připravil gól Correovi. Francouzský útočník je s 15 góly a 16 asistencemi nejproduktivnějším hráčem soutěže. O druhé místo ale obral Atlético ve třetí minutě nastavení Pascal.

Španělská fotbalová liga – 38. kolo:

Mallorca – Vallecano 3:0 (51. Muriqi, 71. Copete, 90.+4 Rodríguez A.), Pamplona – Girona 2:1 (52. a 55. Budimir – 75. Reinier), Real Madrid – Bilbao 1:1 (72. Benzema z pen. – 49. Sancet), San Sebastian – FC Sevilla 2:1 (28. Méndez, 73. Cho – 77. Lamela), Villarreal – Atlético Madrid 2:2 (9. Jackson, 90.+3 Pascual – 18. a 56. Correa),

21:00 Betis Sevilla – Valencie, Celta Vigo – FC Barcelona, Elche – Cádiz, Espaňol Barcelona – Almería, Valladolid – Getafe.