Nejnovější Zprávy

Basketbalisté podlehli na turnaji v Hamburku Německu, Satoranský se zranil


Čeští basketbalisté prohráli na turnaji v Hamburku s domácím Německem 90:101 a v sobotu je od 16:00 čeká zápas o třetí místo s Itálií, která podlehla Srbsku 86:90. Navíc na startu druhého poločasu přišli o lídra Tomáše Satoranského, jenž si poranil kotník na pravé noze a zamířil na rentgenové vyšetření.

Výhru Německa řídil 26 body Franz Wagner z Orlanda, jediný hráč ze zápasové soupisky, který má aktuálně smlouvu v NBA.

První prohru týmu Ronena Ginzburga v přípravě na kvalifikaci MS ve Francii a doma s Maďarskem i následné zářijové ME, jehož jednu základní skupinu hostí pražská O2 aréna, po výhrách na turnaji v Pardubicích nad Bulharskem (93:60) a Chorvatskem (95:83) neodvrátil ani 21 body kapitán Vojtěch Hruban.

Mimo českou soupisku zůstali z čtrnáctičlenného kádru Vít Krejčí, který už nenastoupil kvůli drobnému svalovému zranění v neděli v Pardubicích proti Chorvatsku, a Viktor Půlpán.

Češi díky košům Martina Kříže, Satoranského, úspěšným šestkám Jana Veselého a dalším přesným zakončením Kříže a Satoranského pětkrát v úvodu odskočili do náskoku. Domácí nejdříve kontrovali koši hráčů se zkušenostmi z NBA – dvakrát se trefil Franz Wagner a trojku dal Dennis Schröder, který je po posledním angažmá v Houstonu volným hráčem. K nim se přidal Jonas Wohlfarth-Bottermann.

Díky čtyřem bodům Tomáše Kyzlinka vedl Ginzburgův tým 14:9, ale Němci také šestibodovou šňůrou díky trojkám Franze Wagnera šli potřetí v utkání do vedení. Přesnou mušku z dálky měli na druhé straně Hruban a Martin Peterka a díky jednomu proměněnému trestnému hodu Ondřeje Balvína vedli Češi po první čtvrtině 21:20.

Na startu druhé desetiminutovky ještě na trefu Maoda Loa odpověděl David Jelínek, ale stav 23:22 byl posledním náskokem Ginzburgova výběru v utkání. Následnou pasáž ovládli domácí 14:1, po dvou trojkách v ní dali Andreas Obst a Lo a byl z toho náskok o 12 bodů.

Jaromír Bohačík, Hruban a Balvín jen vzápětí stáhli na 30:36, ale Němci se pak opakovaně vrátili do dvouciferného náskoku. Činil se především Franz Wagner s 15 body za poločas, v kterém drželi už počtvrté v zápase vedení o 12 bodů.

Hned po 12 sekundách druhého poločasu zůstal po souboji pod německým košem ležet na palubovce Satoranský a s pochroumanou pravou nohou odkulhal do šatny. Následně Johannes Voigtmann trojkou posunul hranici největšího náskoku v utkání na 15 bodů, na který Němce pak opakovaně poslali i Schröder a Franz Wagner.

Jelínkovy dvě šestky a Bohačíkova trojka zajistily snížení na 58:68. Český tým, hrající i bez vyfaulovaného Kyzlinka, pak ale v závěrečné čtvrtině ztrácel opět 15 bodů. Pět osobních chyb si připsal i Ondřej Sehnal a do hry se poprvé v přípravě dostal Lukáš Palyza. Na konci snížili manko trojkami Hruban a Jelínek.

Přípravný turnaj basketbalistů v Hamburku:

Německo – Česko 101:90 (20:21, 56:44, 75:62)

Nejvíce bodů Německa: F. Wagner 26, Schröder 16, Lo, Thiemann oba 13.

Sestava ČR: J. Bohačík 12, Kyzlink 7, Kříž 6, Veselý 6, Satoranský 4 – Hruban 21, Balvín 13, Jelínek 9, Auda 6, Peterka 6, Sehnal, Palyza.

Fauly: 23:25. Trestné hody: 26/22 – 23/19. Trojky: 13:7. Doskoky: 39:29.

Srbsko – Itálie 90:86 (44:53).Zdroj příspěvku

Scroll to top