Nejnovější Zprávy

Australian Open bude bez Sereny Williamsové, Djokovič si přeci jen podal přihlášku


Aktualizováno před 1 hodinou

Světová jednička Novak Djokovič figuruje na seznamu přihlášených tenistů na Australian Open a může usilovat o rekordní, 21. grandslamový titul. Nad Djokovičovým startem přitom v posledních týdnech visel otazník, neboť srbský tenista odmítal očkování proti covidu-19, které turnaj v Melbourne vyžaduje. Mezi přihlášenými účastníky prvního grandslamu sezony je i devět českých tenistek a tenistů.

Na listině přihlášených žen naopak chybí Američanka Serena Williamsová, které schází jedna trofej k překonání absolutního rekordu Margaret Courtové v počtu grandslamových titulů. Majitelka 23 titulů nehrála od svého zranění ve Wimbledonu, šéf Australian Open Craig Tiley byl ale přesvědčen, že v Melbourne startovat bude.

Djokovič vyslal signál o svém možném startu v Melbourne už v úterý, kdy se objevil v sestavě Srbska pro ATP Cup. Soutěž družstev hostí na začátku ledna Sydney, kde neplatí stejné podmínky jako v Melbourne, plánovanou cestou do Austrálie ale naznačil, že bude moci hrát i na úvodním grandslamovém turnaji sezony.

Podívejte se na kompletní seznam přihlášených tenistů, kteří by se měli zúčastnit nadcházejícího Australian Open: Zdroj příspěvku

Scroll to top