392 dní dlouhý půst skončil, Hazard se trefil proti nováčkovi La Ligy

Fotbalisté Realu Madrid doma porazili nováčka španělské ligy Huescu 4:1 a vrátili se do čela soutěže. První branku zápasu vstřelil Eden Hazard, který ukončil po 392 dnech čekání na ligový gól.

Real poslední dva soutěžní zápasy na svém stadionu prohrál, tentokrát ale bez problémů potvrdil roli favorita. Skóre otevřel ve 40. minutě Hazard výstavní ranou ze střední vzdálenosti. Devětadvacetiletý Belgičan, který přišel do královského klubu loni v létě z Chelsea za sto milionů eur, dal i vinou častých zranění teprve druhou branku v dresu „Bílého baletu“.

Ještě před pauzou přidal další trefu Karim Benzema, který v 54. minutě přihrál na třetí zásah Federicu Valverdemu. Čtvrt hodiny před koncem snížil David Ferreiro, ale v závěru pojistil výhru domácích znovu Benzema.

Kapitán Realu Sergio Ramos vítězstvím oslavil 500. start v La Lize. Jubilejního startu v soutěži dosáhl jako třetí obránce a desátý hráč v historii.

Španělská fotbalová liga – 8. kolo:

Real Madrid – Huesca 4:1 (45. a 90. Benzema, 40. Hazard, 54. Valverde – 75. Ferreiro),

16:00 Bilbao – FC Sevilla,

18:30 Pamplona – Atlético Madrid,

21:00 Alavés – FC Barcelona.